DOPRAVNÍKY

Vibrační dopravník | Pásový dopravník | Kluzný žlabový dopravník | Speciální dopravník | Poloválečkový dopravník | Válečkový dopravník | Řetězový článkový dopravník 

Dopravníky jsou určené k přenosu pevného a sypkého materiálu. Jedná se zejména o přenos uhlí, rudy, písku apod. Materiály přenášené dopravníky se ovšem liší v závislosti na druhu průmyslu, proto existuje také několik druhů dopravníků. Naše dopravníky přepraví cokoliv, poradíme si s každým požadavkem.

Mezi běžné a často využívané typy dopravníku patří například dopravník kluzný žlabový, který může být v mnoha šířkách a využívá se převážně v zemědělském průmyslu, dřevozpracujícím průmyslu, či při výrobě plastů. Své využití také najde také v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Tyto dopravníky jsou využívány převážně na sypký materiál a malé kusové zboží. Díky snadnému čištění kluzného dopravníku se může také využívat na různé mokré materiály.

Mezi kluzné dopravníky

řadíme také dopravník kluzný rovný, díky kterým můžeme přepravovat těžké i lehké materiály všech velikostí, jeho šířku totiž lze upravit dle potřeby. Zvolit si můžete nejen v šířce, ale také v typech pasů, dle druhu přepravovaného materiálu. Vybírat můžete z gumového pásu, PVC, pás s hrabička či pás s vlnovcem. Konstrukce pasů je složena z robustní svařované konstrukce, včetně kvalitních ložisek a hnacích bubnů. Klíčovou vlastností těchto materiálů a součástí je vysoce dlouhá životnost, kterou jistě každý uživatel ocení. 

Dále nabízíme další druhy dopravníků, například dopravník poloválečkový nebo dopravník válečkový, které mají hlavní uplatnění převážně v zemědělství. Bývají doplněny PVC pásem s hrabičkami, pro správné využití.

Dopravník řetězový článkový

V našem sortimentu také najdete dopravník řetězový článkový, který se využívá převážně k přepravě těžkých kovových materiálů. I u těchto dopravníku lze zvolit libovolnou šířku pásu. Dopravník řetězový článkový má převážné využití v automobilovém průmyslu, linkách zpracování oceli a strojírenském a slévárenském průmyslu.
Využití v těchto typech průmyslů najde i řetězový dopravník odolný vysokým teplotám. Tento dopravník je charakteristický hlavně svou pevností a odolností. Lze jej tak využík k přepravě produktů, kde je velký výchyl vysokých teplot, například ve slévárenském průmyslu a kovovýrobě.

Pokud v naší nabídce nenajdete ten správným dopravík, který by Vám vyhovoval, nabízíme možnost výroby dopravníků na míru, dle specifických rozměrů Vašeho produktu. Hravě si poradíme s každou překážkou a vyhovíme Vašim požadavkům. U výroby dopravníků na míru klademe důraz na kvalitu veškerých dílů, jako je tomu u dopravníků z naší nabídky. Charakteristická odolnost našich strojů Vám zaručí vysoce dlouho životnost.

Vibrační dopravníky. Pásový dopravník Glenowell od roku 1996. Dodáváme pásové a řetězové dopravníky. Prohlédněte si dopravníky dle odvětví.